Broker kurierski alternatywą dla giełdy transportowej

Giełda transportowa pośredniczy pomiędzy firmami zajmującymi się przewozem towaru a przedsiębiorcami potrzebującymi transportu na terenie kraju lub za granicę. To popularna forma współpracy, która funkcjonuje na polskim rynku od dłuższego czasu. Doceniono jej korzyści, jednak często bagatelizuje się zagrożenia. Czy giełda transportowa jest jedynym i dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców?

(Nie)idealna opcja dla każdego


Giełdy transportowe to platformy internetowe, które są wirtualnym miejscem wymiany informacji pomiędzy przewoźnikami i spedytorami lub bezpośrednio z potencjalnymi klientami. W praktyce wygląda to następująco:
• Firma zgłasza pytanie dotyczące możliwości transportu konkretnego towaru na konkretnej trasie w konkretnym terminie.
• Przewoźnicy, którzy spełniają wymagania zleceniodawcy, odpowiadają na pytanie.
• Zleceniodawca wybiera najkorzystniejszą dla niego ofertę.
Idealne rozwiązanie? Owszem, ma dużo zalet – można znaleźć korzystną opcję transportu dużej ilości towaru w szybki i łatwy sposób. Pojawia się jednak problem nierzetelnych kontrahentów.

Pomimo że osoby zarządzające platformami dokładają wszelkich starań, aby minimalizować ryzyko oszustwa, dochodzi do nich stosunkowo często.
Korzystanie z usług nieznanego przewoźnika niesie ze sobą duże ryzyko. Istnieje wiele przypadków, kiedy ładunki podczas transportu zostały skradzione lub w niewyjaśnionych okolicznościach giną. Nie mamy pewności, czy wybrany przez nas kontrahent jest godny zaufania, podejmujemy współpracę i ryzyko.

Od jednej palety po ładunki całopojazdowe

Paczuszka.com jest brokerem kurierskim, który postanowił wesprzeć spedytorów i firmy zlecające transport towaru na terenie kraju i za granicą. Oprócz wysyłki paczek obsługujemy międzynarodowy transport na paletach. Nasi klienci mogą skorzystać z transportu już od jednej palety aż po obsługę ładunków całopojazdowych. To bezpieczna alternatywa dla giełd transportowych. Zamówienie składane jest drogą internetową, a klient ma możliwość śledzenia transportu do momentu dostarczenia towaru w wyznaczone miejsce. Dzięki kalkulatorowi w kilka sekund otrzymujesz informację dotyczącą ceny Twojego zlecenia. W 2015 roku dzięki międzynarodowemu transportowi na paletach nasi klienci zaoszczędzili prawie 4 000 000 zł. To gwarancja bezpieczeństwa, ceny adekwatnej do wielkości transportu, a także szybkiej realizacji zlecenia.

Wybierz typ przesyłki:

Pamiętaj o podaniu poprawnych danych dotyczących przesyłki. Jeżeli kształt lub gabaryty będą niezgodne ze zleceniem, zostanie Ci naliczona różnica w cenie. W przypadku przesyłek paletowych prosimy o podawanie wagi oraz wymiaru wraz z paletą.

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń
biuro@paczuszka.com
infolinia 690 060 690
Do góry ^

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.