Przesyłki paletowe – szybki transport towaru wielkogabarytowego w kraju i za granicę

Od kilka lat możemy obserwować prężny rozwój handlu międzynarodowego. Coraz więcej firm, również tych mniejszych, decyduje się na współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Jednym z największych problemów, z jakim muszą się zmierzyć, jest transport towaru do klienta/kontrahenta. Dzięki przesyłkom paletowym dzisiaj nie muszą już dysponować własną flotą pojazdów i korzystać z usług firma zajmujących się transportem międzynarodowym.

Nieoceniona rola palet w transporcie

Każda firma produkcyjna i transportowa oraz magazyny korzystają z palet, które ułatwiają i znacznie skracają czas załadunku oraz rozładunku towaru. Pozwalają również na przewożenie ich w dużej ilości, a także tych o większych gabarytach. Paleta to najczęściej konstrukcja wykonana z drewna. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było ich łatwe podnoszenie z wykorzystaniem wózków widłowych. Ich dużą zaletą jest ich przeznaczenie do wielokrotnego użytku.

Od pewnego czasu istnieje możliwość skorzystania z usług przesyłek paletowych kurierem, w czym specjalizuje się także firma paczuszka.com. Korzystają z nich najczęściej przedsiębiorcy, wysyłający przesyłki wielkogabarytowe lub większą ilość towarów za granicę. Oferowane są one również klientom prywatnym, którzy planują wysyłkę przedmiotów ciężkich i wymagających solidniejszego zabezpieczenia.

Chcąc wysłać przesyłkę paletową, należy postępować bardzo podobnie, jak w przypadku standardowych paczek. Różnica polega jedynie na jej wielkości i sposobie zapakowania – paczki umieszczone są na paletach. Kurier odbiera przesyłkę z wyznaczonego przez klienta miejsca, a następni dostarczane na wskazany adres. W ten sposób funkcjonuje wiele firm, które nie dysponują własną flotą pojazdów. Przesyłki paletowe nie wymagają dużych inwestycji związanych z zakupem samochodów dostawczych i zatrudnieniem kierowców. Cena przesyłki uzależniona jest od jej wielkości i wagi.

Pakowanie przesyłek paletowych

Wielkość palety należy dopasować do gabarytów towaru, jaki na niej umieszczamy, przesyłka nie może wystawać poza krawędzie palety. Towar należy zapakować w kartonowe pudełko, a od wewnątrz zabezpieczony folią bąbelkową lub styropianem. Aby towar wraz z paletą stanowił stabilną konstrukcję, powinno się go na niej ułożyć równomiernie. Jeżeli przesyłkę stanowią przedmioty szklane lub delikatne, warto jest ją dodatkowo zabezpieczyć zewnętrzną konstrukcją ochronną. Zasada rozmieszczania towaru na palecie jest następująca – cięższe przedmioty na dole, lżejsze na górze. Całość przesyłki paletowej należy owinąć folią stretch. 

Wybierz typ przesyłki:

Pamiętaj o podaniu poprawnych danych dotyczących przesyłki. Jeżeli kształt lub gabaryty będą niezgodne ze zleceniem, zostanie Ci naliczona różnica w cenie. W przypadku przesyłek paletowych prosimy o podawanie wagi oraz wymiaru wraz z paletą.

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń
biuro@paczuszka.com
infolinia 690 060 690
Do góry ^

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.