Polacy wysyłają coraz więcej paczek

Pakujemy i wysyłamy do innych miast w kraju i za granicą, robimy to znacznie częściej niż kilka lat temu. Z każdym kolejnym rokiem liczba wysyłanych paczek jest coraz większa, od dłuższego czasu odnotowujemy tendencje wzrostową na rynku usług kurierskich. Tylko w latach 2011-2015 za granicę wysłano o 88% więcej paczek, niż w latach ubiegłych.

Rozwój branży e-commerce

Największy zysk na rynku kurierskim generuje branża e-commerce. Polacy korzystają z wygodnej i korzystnej cenowo oferty firm świadczących usługi online. Robiąc zakupy w Internecie, nie są ograniczeni czasowo, mają możliwość porównania ofert, a produkt jest im dostarczony pod drzwi. Najczęściej kupują odzież, dodatki, urządzenia mobilne i książki. Z punktu widzenia klienta korzystną ofertę proponują również sprzedawcy sprzętu elektronicznego, RTV/AGD i artykułów do domu. Prawdzie oblężenie przeżywają oni w okresie przedświątecznym. To w tym czasie kurierzy dostarczają największą ilość paczek.
Największy udział w wysyłkach kurierskich ma segment B2B. To on generuje rocznie ok. 50% przychodów rynku KEP (przesyłek kurierskich, paczkowych i ekspresowych). Duże znaczenie ma także B2C, czyli relacja między firmą, a osobami prywatnymi.

Duża paczka to już nie problem

Zwracając uwagę na wzrost zainteresowania przesyłkami kurierskimi, dokonano dużych zmian, umożliwiając klientom wysyłkę paczek o większych gabarytach. Przesyłka o wadze 30 czy 50 kg przestała być problemem, tym bardziej, że firmy kurierskie, również Paczuszka, oferuje usługę „od drzwi do drzwi”. Kurier odbiera paczkę od klienta, a następnie dostarcza ją pod wskazany adres. Wielkogabarytowe przesyłki umieszczane są na paletach. W ten sposób transportowane są przedmioty ciężkie i te wymagającego solidnego zabezpieczenia. Paczka trafia do odbiorcy w kraju lub za granicą. Warto podkreślić, iż pojawienie się nowych możliwości transportowych znacznie przyczyniło się do wzrostu ilości przesyłek dostarczanych do innych krajów Europy.
Wraz ze wzrostem liczby wysyłanych paczek, pojawia się coraz więcej firm kurierskich. Liderami zostają jednak Ci, którzy przesyłki dostarczają najszybciej i proponują najniższe ceny. Zarówno e-sprzedawcy, jak i klienci indywidualni szukają kurierów nadążających za zmianami ich oczekiwań. Wygrywają najszybsi, najskuteczniejsi i najtańsi. Paczuszka.com już następnego dnia roboczego dostarcza aż 99,30 % paczek, co spowodowało, że jest jedną z najbardziej konkurencyjnych firm w branży kurierskiej, tym bardziej że wypracowała sobie również dużą przewagę cenową.

Wybierz typ przesyłki:

Pamiętaj o podaniu poprawnych danych dotyczących przesyłki. Jeżeli kształt lub gabaryty będą niezgodne ze zleceniem, zostanie Ci naliczona różnica w cenie. W przypadku przesyłek paletowych prosimy o podawanie wagi oraz wymiaru wraz z paletą.

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń
biuro@paczuszka.com
infolinia 690 060 690
Do góry ^

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.