5 rzeczy, które skrywa przed Tobą przesyłka paletowa

Przesyłki paletowe są idealnym rozwiązaniem podczas przewożenia wielkogabarytowych przedmiotów lub sporej ilości towarów. Powszechnie obowiązujące standardy wymiarów palet sprawiają, że powierzchnie magazynów są przystosowane do ich przechowywania, a firmy transportowe korzystają z nich w codziennej pracy. Ale dlaczego palety są takie wyjątkowe? Przed Tobą 5 rzeczy, których mogłeś dotychczas nie wiedzieć o przesyłce paletowej!

Przesyłka paletowa to oszczędność Twojego czasu

Transportowanie towarów przy użyciu palet pozwala na szybkie i sprawne rozładowanie ciężarówki. Czyni łatwiejszym również śledzenie i organizowanie procedur pakowania załadunku. Towary, które przewożone są bez palet, często należy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć specjalistycznymi pasami albo prętami, co zajmuje dodatkowy czas pracownikom firmy logistycznej – czas, w którym Twoja przesyłka mogłaby już zmierzać do celu.

Palety najlepsze do przewożenia wielu rodzajów towarów

Istnieją różne rodzaje palet. Jednak najpopularniejsze palety EURO udźwigną towar nawet ważący 1000 kg! Doskonale sprawdzą się więc podczas przewożenia różnego rodzaju towarów – zarówno mebli, sprzętów AGD, różnego typu materiałów budowlanych, jak i nawet ogromnej liczby książek. Zastanawiasz się, czy do spakowania towarów wykorzystać europalety, skrzyniopalety albo półpalety? Dostawca zawsze pomoże dobrać odpowiedni rodzaj palety do Twojego załadunku.

Przesyłki paletowe przyjazne ekologii

Palety nadają się do wielokrotnego użytku. Drewno jest niezwykle trwałym surowcem, dzięki czemu palety coraz częściej odsprzedaje się lub poddaje recyklingowi. Z roku na rok wzrasta liczba palet, które są naprawiane i wracają do ponownego użytku. Według badań prowadzonych przez Phila Aramana z US Forest Service wynika, że rocznie produkuje się w granicach 400 milionów palet, a w samym 2011 roku odzyskano aż 474 miliony palet, z czego 326 milionów wróciło do obiegu, a 148 milionów palet przetworzono na inne produkty.

Sposób pakowania ma znaczenie!

Kiedy transportowane są produkty żywnościowe, często niezwykle istotny jest prawidłowy obieg powietrza. A obecne w paletach szczeliny sprawiają, że jest to możliwe, w przeciwieństwie do innych metod transportowania ładunków. Umieszczanie towarów na paletach sprzyja także dzieleniu towarów na jednostki i łatwiejszemu zliczaniu ich. Dokładniej można także je śledzić, monitorować oraz sprawdzać, czy kompletny towar dotarł do celu. Zazwyczaj palety dostosowane są do wózków widłowych, co ułatwia i przyspiesza ich rozładunek.

Twój towar jest bezpieczny – ale tylko z oryginalnymi paletami!

Produkcja palet obostrzona jest licznymi regulacjami prawnymi. Przed zakupem palet warto sprawdzić ich oryginalność, by upewnić się, że palety nie są podrabiane. Dzięki temu zwiększasz bezpieczeństwo przewozu swoich towarów. Certyfikowanych producentów można sprawdzić na stronie www.epal.org.pl Polskiego Komitetu Narodowego EPAL. Naprawy palet również powinny odbywać się wyłącznie w certyfikowanych punktach, by nadawały się do bezpiecznego transportowania towarów.

Z uwagi na wygodę załadunku, przewożenia i możliwość sprawnego wyładowywania, przesyłki paletowe to jedna z najlepszych metod transportowania rozmaitych przedmiotów. Przewożenie produktów za pomocą palet sprawia, że towary nie przesuwają się w drodze i przez cały czas trwania podróży są w bezpiecznej pozycji. Oszczędzaj więc czas i nie martw się o swoje produkty, korzystając z tego rodzaju przesyłek.

Jesteś ciekawy, ile kosztuje nadanie przesyłki paletowej? Skorzystaj z kalkulatora ceny poniżej!

Wybierz typ przesyłki:

Pamiętaj o podaniu poprawnych danych dotyczących przesyłki. Jeżeli kształt lub gabaryty będą niezgodne ze zleceniem, zostanie Ci naliczona różnica w cenie. W przypadku przesyłek paletowych prosimy o podawanie wagi oraz wymiaru wraz z paletą.

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń
biuro@paczuszka.com
infolinia 690 060 690
Do góry ^

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.